Pazar, 22 Ekim 2017

Ahraruş Şam’ın Yeni Lideri Ebu Ammar Ömer Kimdir?

cys-xumxeaaeaetAhraruş Şam İslami Hareketi liderliğinde Ebu Yahya Hamavi’nin görevi sonlandırıldı. Hareket’in genel emiri Şeyh Ebu Yahya Hamavi’nin yerine yine Ahraruş Şam bünyesinden Şeyh Ebu Ammar Ömer getirildi. 

Değişmelerin sebebinin ise Ahraruş Şam Hareketi’nin kendi beyan ettiği tüzüğü olduğu belirtiliyor. Ahraruş Şam İslami Hareketi tüzüğünce liderler değişmelidir, belli süreleri bulunmaktadır. Bu süreleri bittiği zaman Hareket’in bünyesinde görev değişimleri yapılır.

Şeyh Ebu Ammar Ömer İdlip kırsalından Taftanazlıdır. Bundan öncesinde yine Ahraruş Şam Hareketinden sonradan ayrılmış olan Sukuruş Şam Hareketinde üst düzey emirlik yapmıştı.

Şeyh Ebu Ammar Ömer, Mayıs ayında yaptığı ‘Taliban başarılı bir İslami örneklikti, onun herşeyini öğrenmeliyiz’ konuşmasıyla dikkat çekmişti.

Şeyh Ebu Ammar Ömer, Şam’ın Fethi Cephesi askeri komutanlarından şehid olan Ebu Hacer Saraqıb için bir taziye mesajı da yayınlamıştı. Taziye içerisinde ‘Allahtan Mücahid lider Ebu Hacer’i kabul etmesini istiyoruz.’ ifadesini kullanmıştı.

Ayrıca Ahraruş Şam Hareketi ‘Şeri Meclisinde’ de birçok isim değişikliğinin yapıldığı ve yeni gelen isimlerin  el-Kaide düşüncesine eski liderlere nazaran daha da yakın oldukları belirtiliyor.

Ahraruş Şam İslami Hareketi Lideri Şeyh Ebu Ammar Ömer ile Şeyh Dr. Abdullah Muhaysini;

cmsr1ozwaaaorg_

 

Selsebil Medya

BU HABERLER DE VAR!

Telegram Reklamsız Olarak Nasıl Türkçe Kullanılır?

Telegram mesajlaşma uygulaması kullanıcıları her ne kadar severek kullansalar da Türkçe dil desteği konusunda şikayetçiler.Telegram’a …

Din İçin Çalışmak Hepimizin Mesuliyetidir

Derdimiz iptal olan hassasiyetlerimizi yeniden kullanıma sokmak ve Müslümanların çoğunun etkilenmeyip tepkisiz kaldığı meseleler karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selsebil Medya

Yeni içeriklere daha çabuk ulaşmak için Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

KANALA KATIL
KAPAT