Cuma, 20 Ekim 2017

Fetih Ordusu’ndan Halep’te Kuşatmayı Kırmak İçin Büyük Operasyon

Suriye’nin ikinci büyük kenti Halep’te, Fetih Ordusu ve Halep’in Fethi Operasyon Odası Rus savaş uçaklarının sürekli şekilde bombaladığı ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği rejimin kuşatması altında yer alan bölgelere ulaşmak için ”Halep’in Gazabı” adı verilen büyük bir operasyon başlattıklarını duyurdu.
Operasyonda Ahraruş Şam ve Şam’ın Fethi Cephesi öncülüğündeki Fetih Ordusu Halep’in Fethi Operasyon Odası ve İslam Ordusu ve ÖSO’ya bağlı muhalif birlikler yer alıyor.
Muhaliflerin sosyal paylaşım sitesi “YouTube” üzerinde paylaştığı videolarda, birçok yeri ele geçirdiği yaşanan çatışmalarda çok sayıda rejim askerini öldürdüğü, onlarca zırhlı araç ve ağır silahları imha ettiği görülüyor.

Bölgede devam eden şiddetli çatışmalarda muhaliflerin hızlıca ilerlediği görülürken operasyonun 2. aşamasına geçildiği belirtildi.

Öte yandan Halep halkının operasyona destek vermek amacıyla yaktıkları lastiklerle havayı karaya bürüdüğü ve bu sayede uçakların görüşünü sabote ettikleri açıklandı.

ALINTI: ISLAH HABER

BU HABERLER DE VAR!

Din İçin Çalışmak Hepimizin Mesuliyetidir

Derdimiz iptal olan hassasiyetlerimizi yeniden kullanıma sokmak ve Müslümanların çoğunun etkilenmeyip tepkisiz kaldığı meseleler karşısında …

YENİ NEŞİD KANALIMIZ(YOUTUBE)

es-Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh, 850 aboneli Youtube neşid kanalımız, Youtube yönetimi tarafından sebep …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selsebil Medya

Yeni içeriklere daha çabuk ulaşmak için Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

KANALA KATIL
KAPAT