Çarşamba, 24 Ekim 2018

Filistin`i Kurtarmanın Yolu

Yahudilerin işlediği bu insanlık suçuna karşı, takınılması gereken tavır iki şekilde olmalı;

Birinci Yol: Meydan okuyup sabredilmesi, savaşa büyük bir arzuyla girilmesi, yahudileri ve destek veren ülkeleri, özellikle ekonomi çıkarlarını sağlayan organlara, siyasi kuruluşlara ve askeri birliklere yönelik mümkün olan her yolu ile vurulması gerekiyor. Bütün bunları Filistinli kardeşlerimizin yapmaya çalışması ve bütün dünyadaki müslümanlarında destek vermesi gerekiyor.

İkinci Yol:  Her şeyi özüne kavuşturmak isteyen ve konuyla gerekli şekilde müdahil olan herkese düşen şudur;  utanmadan, gevelemeden, çekinmeden ve korkmadan Filistin meselesinin İslami bir mesele olduğunu, İslami ölçülerle değerlendirip onun hükümleriyle halledilmesi gerektiğini, hatta onu kurtarmak için savaşılması gerektiğini açıkça beyan etmesi gerekir. Filistin davasında ırkçılığa yer yoktur. Salt toprak mücadelesi yoktur. Uluslar arası kuruluşlar tarafından meşru gösterilmeye yer yoktur.  

Bu meselenin sağlam temele dayanması için kimsenin istediği gibi evirip çevirmemesi için bütün bu kir ve çirkinliklerden arındırılması gerekiyor. Filistini özgürleştirmek için İslam bayrağının kaldırılması, müslümanları avutmaya yönelik bir takım söylemlerle olmaması gerekiyor.  Aksine bunun dosdoğru bir yol ile saptırmayacak bir metod ile yapılması gerekiyor. Ve bizim kökten yok olup gitmemiz en ufak bir dini asıldan taviz vermemizden daha basit olması gerekiyor.

Şehid Şeyh Ebu Yahya el-Libi

BU HABERLER DE VAR!

Dr. Abdullah Muhaysini`den Şam`a Dua

  YouTube`dan İzlemek İçin:  

Esmaul Husna – Grafik

Sürekli Güncellenecektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selsebil Medya

Yeni içeriklere daha çabuk ulaşmak için Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

KANALA KATIL
KAPAT