Perşembe, 24 Ağustos 2017

Gerçek Bir Mücahid Ve Cihadi Medyaya Nasihat

“GERÇEK BİR MÜCAHİD ve CİHADİ MEDYAYA NASİHAT ”

Cihad ibadetlerin en şereflisi ve onun zirvesidir, Cihad ehli ise muvaffak olmakla rezil olmanın arasındadır. Muvaffak kimse ibadetinin kabul edilmeyeceğinden korkan kimsedir. Rezil kimse ise onunla birlikte yaratılışa kibirlenen kimsedir.

Diğerlerinin haklarına saldırması rezilin özelliklerindendir.

Cihad, kişinin istediği herşeyin ismine yazılması için bir lisans değildir. Aslında O, ahlak ile prensiplerle yönetilir. Bu yolu takip eden kimse gerçek Mücahiddir ve her kim bunları ihmal ederse o, Cihad’a giden yolları kesen kimse gibidir.

Sorunları hafifletmesi ve zorlaştırmaması, birlik içinde çalışması ve farklılıklar çıkarmaması (buna çalışmaması) ve müjdeleyip nefret doğurmaması gerçek bir Mücahidin ahlakındandır.

Medya Cihadı, Cihad’ın en aziz türlerindendir. Ve onunla ilgilenen insanlar da ihtilaf fıkhına uymadıkları vakit verimini sıfıra çarpmış olurlar.

Medya alanı devrimimizin bir aynasıdır. O ihtilafların mevcut olduğu bir zamanda yapılan bir konuşmanın ardından itibarsızlaştırmalarla, bir nasihatleşmenin ardından rezil etme çabalarıyla, bir uyarının ardından devirmekle doldurulmuşsa insanlar devrimimiz hakkında kötü şüphelere ve havalara kapılacaktır!

                        Ahraruş Şam İslami Hareketi Genel Emiri Şeyh Ebu Ammar Ömer

                                                                    (Ebu Ammar Ömer Kimdir?)

BU HABERLER DE VAR!

Irak fatihi Sa’d bin Ebi Vakkas (Radiyallahu Anh)

  بِسْـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم Ebu Vakkas lakaplı Malik bin Vehb’in oğludur. Nesebi Kilab bin Mürre’de Nebi …

Filistin’i Kurtarmanın Yolu

Yahudilerin işlediği bu insanlık suçuna karşı, takınılması gereken tavır iki şekilde olmalı; Birinci Yol: Meydan okuyup …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir