Çarşamba, 24 Ekim 2018

Akrep ve Bağışıklık – Şeyh Kasım Rimi

screen-shot-2015-06-18-at-3-56-42-pm

 

 

Yemen el-Kaidesi -Ensaruş Şeria- lideri Şeyh Kasım Rimi`den;

Tıpkı; bazı köylerde olduğu gibi yeni bir doğum geldiği zaman, birkaç gün sonra onlar(köy halkı) hususî olarak ısırığı ve zehiri zayıf olan bir akrep türü ile gelirler ve bebeği ısırması için ondan ayrılırlar. Birkaç yılın ardından çocuğu ısırması için daha güçlü zehirlere sahip olan bir akrep çeşidi ile geleceklerdir. Üstünde ya da altında tam olarak yedi yıllık bir dönem bittikten sonra onu ısırması için zehiri etkili bir akreple gelirler.

Şimdi herhangi bir böcek çeşidi veya zehirle ona gelirlerse, o bundan etkilenmemiş olacaktır çünkü o bağışıklık ve serum kazanmıştır.

Allah azze ve celle kullarına bu hadiselerle dersler vermektedir. Direk, bir aceminin seviyesinden çok yüksek bir seviyeye çıkarsan bu sıçrama arkanı kırabilir. Allah bir devlet kurmak için onu sana kolaylaştırırsa bunun sorunları bir devletin ağırlığı olacaktır. Ve herhangi bir problem seni başlangıcın sonuna getirebilir. Ancak grup azar azar planlı bir şekilde ilerlediği vakit, her zaman küçük bir problem gelir, onu çözüp üstesinden geleceksinizdir. Nasıl davranman gerektiği hususunda ki ilme sahip olacaksınız ve ayrıca bu durumda bir sarsıntıya uğramayacaksınızdır. Bu önemlidir.

Usayram tarafından Selsebil Medya için tercüme edilmiştir.

Kaynak: SELSEBİL Medya

BU HABERLER DE VAR!

Dr. Abdullah Muhaysini`den Şam`a Dua

  YouTube`dan İzlemek İçin:  

Esmaul Husna – Grafik

Sürekli Güncellenecektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selsebil Medya

Yeni içeriklere daha çabuk ulaşmak için Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

KANALA KATIL
KAPAT