Perşembe, 21 Şubat 2019

Medyanın duygu sömürüsü yaptığı Esed’in kafası kesilen “çocuk askeri” 19 yaşında çıktı!

Batı medyası ve sosyal medya tüm dünyaya Suriye’de kafası kesilen bir Esed askerini gündem ediyor. Her gün Esed uçakları varil bombalarıyla çoluk-çocuk katlederken sessiz kalan medya, esir alınan bir Esed askerinin infaz edilmesini ise günlerdir gündem ediyor.

Esed ordusunda katliam yapılırken esir alınıp kafası kesilen “çocuk şebbiha”:

Cn538mlUsAA1e5p

Bugün yayınlanan “çocuk şebbiha”nın kimliğinde 1997 doğumlu olduğu yani 19 yaşında olduğu anlaşıldı. Esed ve Batı medyası ise Esed çetesi üyesi bu militanın 10 yaşında olduğunu iddia ediyor. Filistinli diye propaganda yapılan bu militanın ayrıca Filistinli değil, Humus’lu olduığu ortaya çıktı:

Cn538VDWgAAvm7g

Nureddin Zengi Hareketi, Esed için savaşan ve bu sözde “çocuk” askerin kafasının kesilmesini kınayan bildiri yayınladı.

Özetle bildiride; “Nureddin Zengi Hareketi, Halep Handarat’ta Esed rejimi destekçisi El-Kudüs Tugayı’na bağlı çocuk askerin kafasının kesilmesini kınamaktadır.” denildi.

Bu yapılanın Nureddin Zengi Hareketi’ni temsil etmeyen münferit bir yanlış olduğu dile getirilerek, konu ile ilgili araştırma başlatıldığı ve kendi soruşturmaları bitene kadar meselede adı geçenlerin görevden uzaklaştırılacağı ifade ediliyor.

Ayrıca tüm bu kargaşanın müsebbibi olan Suriye rejiminin suçlarına karşı sessiz kalan uluslararası cemiyetlerin de sorumlu olduğu belirtiliyor. Nitekim çocukları silah altına alan Esed’e uluslararası camiadan bir tepki henüz yok.artıkkafasıyok

BU HABERLER DE VAR!

BESÂİRU’L -KUR’AN(Kuran Tefsiri) – Ali Küçük

ONLINE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dr. Abdullah Muhaysini`den Şam`a Dua

  YouTube`dan İzlemek İçin:  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir