Cuma, 18 Ocak 2019

Şam, Allah’tan Başkasına Asla Boyun Eğmeyecektir

 

Dr. Zevahiri; ‘Şam, Allah’tan Başkasına Asla Boyun Eğmeyecektir’
El Kaide Lideri Dr. Eymen Zevahiri yeni bir ses kaydı yayınladı. ‘Şam, Allah’tan başkasına asla boyun eğmeyecektir’ başlıklı konuşma örgütün yayın organı Es Sahab Medya tarafından paylaşıldı.Kuran’daki ‘Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz. Size bir yara dokunduysa karşı topluluğa da benzer bir yara dokundu. Allah’ın gerçekten iman etmiş olanları ortaya çıkarması ve aranızdan şehidler edinmesi için bu günleri böyle aranızda döndürürüz. Allah zalimleri sevmez’ ayetiyle başlayan ses kaydı, 6 dakika sürüyor.

Muzaffer Ümmetimize Kısa Mesajlar Serisinin 6. Bölümü olan video, Usame Bin Ladin’in Filistin Halkına hitap ettiği ve Asya’nın Sesi Haber Merkezi tarafından 2006 yılında tercüme edilen meşhur konuşmasından kısa bir kesitle başlıyor. Bin Ladin’den yapılan kısa alıntıda Bin Ladin, ‘Allah’ı şahit tutarız ki zafere erişinceye ya da Hamza Bin Abdulmuttalib’in tattığını tadıncaya kadar sizi terk etmeyeceğiz’ diyor.

Ardından söze başlayan Dr. Eymen Ez Zevahiri, ‘başlarken Şam’daki ehlimize yaralarının tüm Ümmetin yarası olduğunu söylemek istiyorum, acılarınız tüm Ümmetin acılarıdır, her daim dualarımızdasınız ve canımızı sizin için feda etmeyi temenni ediyoruz’ şeklinde konuştu.

Şam’ı ‘Ribat ve Cihat Beldesi’ olarak tanımlayan Dr. Zevahiri, ‘bilin ki sizi hedf almaları, sizin Şam’da İslam ile hükmetmeyi istemenizdendir’ diye devam etti.

‘İzzetli bir şekilde ölün fakat asla zelil bir hayata razı olmayın’ diyen El Kaide lideri, ‘saflarınızı Müslüman kardeşlerinizle birleştirin ve yakınlaşın, sadece Şam’da değil tüm dünyada; ta ki İslam dünyasına karşı başlatılan Haçlı kampanyası sonlandırılana kadar’ diye ekledi.

Zevahiri’nin Suriye cihadının milliyetçi bir savaşa dönüştürülmemesi için alınması gereken tedbirlerin önemle üzerinde durduğu görülen konuşmada Suriye halkına verdiği bazı nasihatleri sıraladı.

El Kaide Lideri Dr. Eymen Ez Zevahiri’nin konuşmasının tam metnini aylık yayınlanan YERKÜRE Dergisi Mayıs Sayısında bulabilirsiniz.

Dr. Zevahiri’nin cihat hareketinin El Kaide ile ilgili bir durum olmadığını bunun İslam Ümmetinin vazifelerinden biri olduğunu belirtmesi, Usame Bin Ladin’in bu konudaki tutumlarını aynen sürdürdüğü yorumlarına neden oldu.

Zevahiri, tarih boyunca Şam’ı muhafaza eden Selahaddin, Muhammed Bin Kalemun ve Osmanlı Türklerinin hiçbirinin Suriyeli olmadığına, sadece Müslüman Mücahitler olduğuna dikkat çekerek cihadın milliyetçilik bağlarıyla bağlı olmadığının altını çizdi.

Zevahiri, konuşmasını başladığı, gibi Şam halkına dua ile sonlandırdı.

(alıntı)

BU HABERLER DE VAR!

Dr. Abdullah Muhaysini`den Şam`a Dua

  YouTube`dan İzlemek İçin:  

Esmaul Husna – Grafik

Sürekli Güncellenecektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selsebil Medya

Yeni içeriklere daha çabuk ulaşmak için Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

KANALA KATIL
KAPAT