Salı, 20 Nisan 2021

Şamın Fethi Cephesi Kuruluş Açıklaması – Türkçe Çeviri

colani

Bismillahirrahmanirrahim

Alemlerin Rabbine hamd olsun

Allahın salat ve selamı rasulü Muhammedin ehlinin ve ashabının üzerine olsun.

Devamla;

Tüm Müslüman kardeşlerime… İzzetli Şam ehline..

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

Bizler kardeşlerimiz, genel anlamda el-Kaidedeki tüm komutanlara özellikle de Dr.Eymen ez-Zevahiri (hafizahullah) ve yardımcısı Şeyh Ahmed Hasan Ebu el-Hayr (hafizahullah) a teşekkür etmek istiyoruz. Bizler Şam ehli, Şam ehlinin cihadı ve kıyamının lehine öncelik tanıyan duruşları ve bir o kadar da cihadın genel maslahatı için yaptıkları muntazam değerlendirme için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu onurlu duruş tarihi kayıtlara geçecektir. Onların mübarek liderliği herhangi bir grubun özel çıkarlarını değil de genelin ve daha muazzam hedeflerin ihtiyaçlarını öne koyan bir örnek olarak devam etmekte ve etmelidir de. Onlar Şeyh Usame bin Ladin (rahimehullah)ın “Ümmetin maslahatı herhangi bir devletin maslahatından önceliklidir, devletin maslahatı herhangi bir grubun/ cemaatin maslahatından önceliklidir, bir grubun/ cemaatin maslahatı bir kişinin maslahatından önce gelir.” dediğindeki sözlerini pratiğe dökmektedir.

Bizler Nusret Cephesi merkezi komutası olarak yukarıda bahsi geçen emirliğin genel ilkeleri ve direktifleri doğrultusunda; bizim mükellefiyetlerimiz Şam ehli ve onların Cihadına hizmet etmek, insanların omuzlarındaki yükü hafifletmek, ödün vermeden yahut da inancımızdan feda etmeden ihmal etmeden korumaya devam edeceğimiz Şam diyarının cihadının devamı zorunluluğunda bizi bu gayelerin ergisine yardımcı olacak veya bizi bu ulvi hedeflere ulaştıracak meşru tüm İslami yolları kullanarak biz kendimiz ve Mücahit gruplar arasındaki boşlukları köprülemeye can attığımız için temeli el-Şura olan Şam ehli gruplarını aynı çatıya toplayan, onların topraklarını özgürleştiren, inançlarına zafer kazandıran, imanlarına şahitliklerini yükselten, liderleri ABD ve Rusya olan uluslararası camianın aldatmalarına maruz kalmış Şam ehlinin arzularını yerine getiren, el-Kaide bağıntılı diye Nusret Cephesini hedef alma bahanesiyle gerçekleştirdikleri insafsız bombardıman ve Şam ehli kalabalıklarının göç etmesi nedeniyle birleşik bir yapı kurmayı umuyoruz.

 

Bahsi geçen sebepler neticesinde, bizler Nusret Cephesi adı altında gerçekleştirilen tüm operasyonların feshini ilan ediyor ve “Fethul Şam Cephesi” adı altında işleyecek yeni bir grubun oluşumunu ,bu grubun hiçbir dış mevcudiyet ile bağlantısı olmadığını not ederek deklare ediyoruz.

 

Bu yeni organizasyon şunları hedeflemektedir:

1- Allah(svt)nın dinini tesis etme yolunda şeriatı yasama olarak alarak insanlar arasında adaleti hakim kılmaya çalışmak.

2- Mücahitlerin saflarını birleştirmek ve Şam diyarını tiran Beşar ve müttefiklerinden özgürleştirmek için tüm grupların birleşmesi adına canla başla çalışmak.

Allah(svt) buyuruyor ki : ” Hep birlikte Allahın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın.” (Ali İmran, 103)

3- Şam Cihadını korumak, devamını garantilemek ve bu uğurda meşru tüm İslami yöntemleri kullanmak.

4- Müslümanlara hizmet etmek, günlük ihtiyaçlarına icabet etmek ve yaşadıkları zorlukları tüm mümkün yollarla kolaylaştırmak için didinmek.

5- Genelin güvenliğini, istikrarını sağlamak ve onlara onurlu bir yaşamı garantilemek.

Alemlerin Rabbine hamdolsun.

Kardeşiniz Ebu Muhammed el-Culani

| Islah Haber

Ebu Muahmmed el-Colaninin Hayatını Okumak İçin Tıklayın

BU HABERLER DE VAR!

BESÂİRU’L -KUR’AN(Kuran Tefsiri) – Ali Küçük

ONLINE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dr. Abdullah Muhaysini`den Şam`a Dua

  YouTube`dan İzlemek İçin:  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir