Cuma, 24 Eylül 2021

Türkiye’deki Müslüman gençliğe İslami çalışma konusunda kısa nasihat!

baslk

Şam sahasından Alkame’nin “Türkiye’deki Müslüman gençliğe İslami çalışma konusunda kısa nasihat” ilgili kısa yazısını ve bir anısını sizlere sunuyoruz:

Bismillahirrahmanirrahim

Sevgili kardeşlerim öncelik ile Selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile sizleri selamlıyorum. Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah.

Kardeşlerim Cihad’ta sizlerin yanımızda olmayışınızın hüznü ile sizlere içimi dökmek istiyorum.

Kardeşlerim ile sosyal medyadan hasbihal ederken mesele Cihad meydanlarına firar etmeye gelince burada da adama ihtiyaç var, burada çalışmalarımız var, projelerimiz daha bitmedi gibi cevaplar alıyorum. Bunu ilk duyduğumda seviniyor ve hevesleniyorum.

Projeleri dinlemeye başlıyorum, ama projeler içler acısı, dünyalık ve menfaat bakın sizlere bana anlatılan bir proje anlatayım beni daha iyi anlayın.

“Abi biz İstanbul’da 4 genç bir cemaatiz. XXX cemaatindeki gençlere yanlış yolda olduklarını anlatıyoruz, 2 genç bize çok yakın hedefimiz bütün gençleri uyandırmak, her hafta sonu toplanıp Fatih’e gidiyoruz, gençler ile tanışıp Cihadı konuşuyoruz. Bize burada ihtiyaç var.”

Bu ne basitliktir kardeşim. Allah’tan korkun, Mus’ab Bin Umeyr sizin yaşlarınızda dünya liderlerine diz çöktürürdü, sizler bir cemaatle mi uğraşıyorsunuz? Sağlık, gençlik, zaman hepsinin israfının toplamı bu ameller.

Unutmayın ki herkes Müslüman olabilir ama herkes dava adamı olamaz. Yetenekli olduğunuz dalda en iyi ve atılgan olmak zorundasınız. Bu davayı ya yüklenirsiniz ya da yük olursunuz.

İngilizce, Rusça vs davet broşürleri hazırlayıp turistik bölgelerde dağıtın, dağıtın ki Bir Amerikalı bir Rus ülkesine Müslüman olarak döndüğünde Türkiye’deki Müslüman gençler çalışıyor desinler sizlerden çekinsinler.

Çıplaklara broşürler dağıtın. Dağıtın ki fuhuş ve çıplaklık severler kadınları bir cinsel obje haline getirenler sizden rahatsız olsun.

İçki içen insanlara daveti ulaştırın. Ulaştırın ki bar ve pavyonu Müslümanların topraklarına taşıyanlar sizden rahatsız olsun. Namaz hakkında afiş, el broşürü düzenleyin, Camiilerde gençlik cemaati kurun. Mahallenizdeki hastaları, yaşlıları, yardıma muhtaçları ziyaret edin.

Mücahidlerin sesi olun, onları anlatın. Kermesler düzenleyin, insanları infak etmeye teşvik edin.

Unutmayın ki kâfirleri korkutmayan projelerinizin İslam’a faydası yoktur. Geceniz ve gündüz Allah’ı zikretmek ile dolu olsun. Allah’ı zikredin kalbinizin bütün kapılarını açın ve azim ile hedeflerinize koşun.

Ey Genç kardeşim sen bir umutsun, ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın! Allah için sizleri seviyorum kardeşlerim. Emanetleri zâi etmeyen Allah (s.v.t)’a emanet olun.

Twitter: @alqame_7

Alkame / Halep

BU HABERLER DE VAR!

Fitneler ve Gariplerin Hali

Zeynu-d Dîn Ebi-l Ferec ibni Receb el-Hanbelî rahimehullah dedi ki:”Saptırıcı Hevâlar ve Şüpheler Fitnesine gelince; …

Yoksa Kalbin Öldü Mü?

  Bu can alıcı sorunun cevabını soracağım soruyla cevaplandıralım öncelikle; Peki, tertemiz, bozulmamış kalp nedir? …

Bir Yorum

  1. Esselamu aleyküm ve rahmetullah paylaşımlarınız çok güzel ve faydalı Allah ayaklarınızı sabit kılsın. paylaşımların daha sık ve sayfanın daha aktif olması acizane bir ricadır. Zira biz tevhidi gündem etmeye çalışan gençler için çok yararlı bir sayfa. Allah cümlenizden razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir